Jak może wyglądać pierwsza wizyta u ginekologa?

Dzień dobry. Mam pewien problem i straszny lęk przed pójściem do ginekologa poraz pierwszy mam już 24 lata. Martwią mnie krwawienia poza miesiączka, bóle w podbrzuszu poza okresem, czasami ból po współżyciu Chce się zapisać lecz nie mam pojęcia co ma obejmować to badanie chciałabym załatwić wszystko za jednym razem bo również ciężko mi sie gdziekolwiek zapisać nawet prywatnie bo pracuje tak ze nigdy nie mam pewności czy napewno tego dnia o tej godzinie będę wolna. Wiem ze pilnie muszę sie zapisać ale stres jest tak ogromny ze kilkanaście razy odwołałam Już konsultacje pierwsza wizytę proszę o pomoc
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Przede wszystkim proszę pomyśleć, że lekarz jest po to, aby Pani pomóc, więc z pewnością udanie się do gabinetu lekarskiego będzie bardzo dobrą decyzją. Już na początku wizyty warto wspomnieć specjaliście, że jest to Pani pierwsza wizyta, przez co odczuwa Pani stres.

Ginekolog zapewne przeprowadzi ogólny wywiad zdrowotny, zada Pani pytania o współżycie oraz ewentualne dolegliwości. Przeprowadzi również badanie ginekologiczne, by wykluczyć ewentualne nieprawidłowości. Jeśli coś go zaniepokoi, może zlecić dodatkowe badania. Bardzo możliwe, że od razu wykona także cytologię.

Temat ten szczegółowo opisaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-wizyta-u-ginekologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.