Badania a pierwsza wizyta u ginekologa

Przed pierwszą prawdziwą wizytą u ginekologa po ukończeniu 18 roku życia..Należy zwrócić na coś szczególną uwagę? Powinnam się czegoś dowiedzieć? Zrobić badania? Zapytać? Zainteresować się czymś?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na badanie powinna Pani pójść przygotowana - znać datę ostatniej miesiączki, wiedzieć czy są one regularne, przyjrzeć się jak one wyglądają i zazwyczaj jak długo trwają. Ewentualne badania zleci ginekolog - wcześniej nie są wskazane żadne badania. Jeśli jest Pani osobą aktywną seksualnie warto z lekarzem porozmawiać o dostępnych metodach i w zestawieniu z Pani indywidualnymi potrzebami zapytać o najlepszą metodę antykoncepcji dla Pani.
Warto także bezpośrednio przed wizytą umyć okolice intymne i załatwić potrzeby fizjologiczne. Zapewni to Pani większy komfort w trakcie badania ginekologicznego.