Czy usunięta tarczyca może odrosnąć?

Witam. W lipcu miałam całkowitą resekcje tarczycy jak się póżniej okazało był to mikrorak brodawkowaty. Mam w związku z tym pytanie,czy usunięta całkowicie tarczyca możę odrosnąć? Czy ja mam na to jakiś wpływ i jak mam to kontrolować? Pozdrawiam Anna

Witam. Usunięta tarczyca nie ma tendencji do odrastania. Niestety istnieje niebezpieczeństwo wznowy nowotworu, w związku z czym powinna Pani pozostać pod stałą opieką endokrynologa i systematycznie kontrolować poziom TSH.