Czy w badaniu RTG klatki piersiowej widoczne są panewki stawu barkowego?

Witam chciałbym dowiedzieć się czy na zdjęciu RTG klatki piersiowej u osoby średniej budowy ciała widoczne będą panewki stawu barkowego?

Witam serdecznie,

Wszystko zależy od wykonanego badania RTG klatki piersiowej. Ogólnie przy prawidłowym wykonaniu badania staw barkowy nie zobrazowany. Jednakże, czasem szczupła sylwetka pacjenta powoduje, że na zdjęciu RTG klatki piersiowej widoczne są stawy barkowe. Nie mniej jednak, jeśli nawet stawy barkowe zostaną zobrazowane w badaniu RTG klp to nie ocenia się tych struktur anatomicznych. Do tego służy badanie RTG stawu (stawów) barkowego (barkowych). W razie pytań proszę skonsultować się z radiologiem w Zakładzie Radiologii lub Pracowni Diagnostyki Obrazowej.

Pozdrawiam.