Przebieg badania tomografii klatki piersiowej

Jeżeli jest przeprowadzane badanie tomografi klatki piersiowej i śródpiersia to pokazane są również np węzły pod pachami, itp? Jeżeli jesteśmy rozebrani do pasa.

Witam serdecznie,

W badaniu TK klatki piersiowej są obrazowane wszystkie struktury anatomiczne śródpiersia, w tym węzły chłonne. Proszę zaufać lekarzowi kierującemu na badanie. W razie wątpliwości proszę porozmawiać z radiologiem w Pracowni TK, w której badanie będzie wykonane.

Pozdrawiam.