Przebieg badania angio-TK z kontrastem

Niedługo mam mieć wykonane badanie angio-tk jamy brzusznej. Chciałbym zapytać czy różni się to badanie od zwykłej tomografii. Mam mieć podany kontrast kreatynina 0,83 mg/dl. Czy dużo podaje się tego kontrastu i czy jest on bezpieczny?

Witam serdecznie,

Badanie angio-TK jamy brzusznej wygląda identycznie jak badanie TK jamy brzusznej z kontrastem. Różnica polega tylko na wybraniu protokołu angio (naczyniowego) w celu dokładnego uwidocznienia struktur naczyniowych jamy brzusznej. Stosuje się również te same środki kontrastowe. Poziom kreatyniny ma Pan w normie więc nie ma przeciwwskazań do podania kontrastu. Proszę wynik kreatyniny wziąć ze sobą i pokazać przed badaniem personelowi Pracowni TK. Jeśli ma Pan wciąż wątpliwości i pytania sugerowałbym skontaktować się z Pracownią TK, która będzie wykonywać badanie i porozmawiać o swoich obawach z radiologiem.

Pozdrawiam.