Wynik badania TK klatki piersiowej 40-latka

Wynik badania TK klatki piersiowej po podaniu środka cieniującego. Opis badania TK klatki piersiowej przeglądowe i po podaniu środka kontrastowego. Miąższ płucny i rozgałęzienia drzewa oskrzelowego bez zmian patologicznych. Węzły chłonne śródpiersia niepowiększone. W prawej wnęce pojedynczy węzeł chłonny wielkości 10 mm w osi krótkiej. Pęcherzyk żółciowy o gładkich ścianach, zawiera uwapnione konkrementy. Poza tym objęte badaniem narządy nadbrzusza w granicach normy. Co to oznacza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W badaniu stwierdzono powiększony węzeł chłonny. Tego typu patologia może mieć wiele przyczyn. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.