Czy w ciąży mogę zdecydować się na biopsję?

Witam!

Parę miesięcy temu wykryto w lewej mojej piersi torbiel o wielkości 8,3 mm, zastosowałam 3 miesięczną terapię hormonalną. Po 3 miesiącach, gdy poszłam na kontrolę, okazało się, że owa torbiel nie znikła lecz powiększyła się do rozm. 9,7 mm oraz pojawiła się druga w drugiej piersi o wielkości 3,5mm.

Lekarz zlecił mi biopsję cienkoigłową, której nie wykonałam. Teraz jestem w pierwszym miesiącu ciąży i nie wiem czy mam zaczekać do końca ciąży aby sprawdzić czy torbiele wchłoną się czy ewent. wykonać biopsję teraz. Chciałam również zwrócić uwagę na to, iż czasem obie torbieli mnie pobolewają, zwłaszcza w czasie menstruacji lub kładąc się na boku gdy je przyciskam.

Z góry dziękuję za odp.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

W ciąży mozna bezpiecznie poddać się zabiegowi biopsji cienkoigłowej. W przypadku torbieli jest to nie tylko zabieg diagnostyczny ale także leczniczy. W czasie ciąży torbiele moga się powiększyć, a jeżeli odczuwa Pani związane z nimi dolegliwości bólowe tym bardziej myślę, że warto się na biopsję zdecydować.

Pozdrawiam serdecznie