Biopsja mamotoniczna i krwiak

Mialam robioną biopsję mamotoniczna 4.12........pojawil sie po niej duzy krwiak, z ktorym udalam sie do onkologa......zciagnal strzykawka krew z piersi.........ale ja czuje dalej w piersi duzego guza.......a przed biopsja USG wykrylo guza 8 mm..........czy ten maly guzek tak urósł po biopsji?????

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badany guz ma dalej 8 mm i nie powiększył się po biopsji. Objawy które Pani odczuwa są powikłaniem samego zabiegu i nie są powodem do niepokoju. Wynaczyniona krew z czasem się wchłonie i objawy ustąpią.