Czy po biopsji możliwy jest krwiak?

Dzień dobry. Mam 27lat, 2 tygodnie temu maiłam biopsję mammotoniczną - zaraz po niej nie pojawił się krwiak, jednak teraz wyczuwam jeszcze jakiegoś guza w okolicach, gdzie była przeprowadzana biopsja. Wcześniej go nie wyczuwałam,ale teraz jest on dosyć duży i twardy, a na piersi w tym miejscu jest niewielkie wgłębienie. Czy to możliwe, iż teraz pojawiał się po prostu krwiak, czy raczej możliwe, iż USG nie wykazało drugiej zmiany? Dodam, iż USG było wykonywane przed okresem. A jeżeli to krwiak, to czy konieczne jest jego usunięcie, czy są inne metody zlikwidowania go?

Witam serdecznie.

Uważam, że powinna zgłosić się Pani do lekarza. Bez badania trudno wnioskować o możliwych przyczynach guza. Nie sądzę aby był to inny guz, ponieważ zapewne przed biopsją była Pani badana przez lekarza i, jak sama Pani pisze, w USG nie było mowy o innej zmianie ogniskowej. Krwiaki po biopsji zdarzają się rzadko, aczkolwiek należy mieć na uwadze takie powikłanie. Postępowanie uzależnione jest od wielkości ewentualnego krwiaka, jego umiejscowienia i obrazu w USG.

Pozdrawiam serdecznie.