Guzki w piersi po biopsji - czy to normalne?

Witam.

Sześć dni temu poddałam się zabiegowi biopsji mammotonicznej. Po zabiegu zastosowałam się do wskazówek lekarza, jednak mimo to po 4 dniach pojawiły mi się w piersi bolesne guzki. Czy powinnam udać się z tym do lekarza czy jest to normalny objaw i powinnam go przeczekać?

Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Myślę, że powinna pani odwiedzić lekarza. Z opisu trudno wnioskować, czy to można uznać za powikłanie zabiegu. Do oceny konieczne jest badanie lekarskie. Generalnie po biopsji mammotonicznej przez kilka dni może się utrzymywać ból lub zasinienie.

Pozdrawiam serdecznie