Czy w ciąży można przyjąć antybiotyk?

Dzień dobry, zgłaszam się z zapytaniem. jestem w 5 miesiącu ciąży, wczoraj przez przypadek zjadłam żywność która prawdopodobnie mogła mieć kontakt z gryzoniem(mysz). Czy w takim przypadku powinnam wziąć jakiś dozwolony antybiotyk dla kobiet w ciąży? Ponieważ martwię się czy mogły dostać się jakieś niepożądane bakterie, wirusy które mogą zaszkodzić dziecku.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza prowadzącego leczenie i ocena zagrożenia względem wywiadu medycznego po tym będzie można zdecydować o dalszym postępowaniu