Czy od ugryzienia przez mysz w palca można zarazić się wścieklizną?

Czy ugryzienie przez mysz w palca można się zarazić wscieklizna

Ze względu jednak na powagę zagrożenia - wścieklizna jest w 100% śmiertelna, nie ma na nią lekarstwa.
A jedynym sposobem ochrony są szczepienia.
Proszę się udać do Poradni Chorób Zakaźnych lub innego miejsca w Pani okolicy, gdzie wykonywane są szczepienia p/k wściekliźnie.
Tam skonsultuje Panią specjalista i podejmie dalsze decyzje.
W przypadku podejrzenia wścieklizny nie są potrzebne żadne skierowania i oczekiwanie miesiącami na wizytę, co byłoby absurdem.

Pozdrawiam
wizytylekarskie.org