Czy w ciąży można zażywać sól Erlenmayera?

Witam. Aktualnie 17 tydzien ciąży. Mam nadcisnienie przewlekłe. Obecnie biorę 3x1 dopegyt i 3x1 isoptin. Ciśnienie w domu max do 140/90 puls 85. Idąc do ginekologa, ciśnienie momentalnie wzrasta do 200/105 puls 105 na tabletka po godzinie w domu juz leci w dół i mam 160/95 i tak leci w dół. Czy powinnam brać coś na uspokojenie ? Czy w ciąży można zażywać sól erlenmayera ? Nie chce brać większych dawek na nadcisnienie bo wiem, że to jest rzut ciśnienia z nerwów. Proszę o pomoc. Kobieta lat 40

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku wszystkie leki oraz suplementy, które Pani zażywa powinny być pod ścisłą kontrolą lekarską. Nie powinna Pani stosować żadnych preparatów na własną rękę.