Czy takie wahanie tętna jest niepokojące?

Dzień dobry, Zauważyłem, że po wypiciu kawy po godz. 12, moje tętno znacząco wzrasta, do ok. 95-105 uderzeń na minutę, a ciśnienie znów trochę spada do ok. 130/80mmHg(pije dwie filiżanki dziennie). Rano po przebudzeniu mój puls wynosi 50-60 uderzeń na minutę, a za to ciśnienie jest trochę wyższe 140/90. Biorę na sen lek tritico cr 75 mg. Czy w związku z takimi wahaniami tętna powinienem się niepokoić ?

Nie ma powodów do niepokoju. Dobowe wahania tętna, zwłaszcza przy spożywaniu kawy, nie są patologią. Proszę pamiętać o spożywaniu 1,5-2l płynów na dobę.