Czy w MRI głowy widoczna jest przysadka mózgowa?

Witam, Czy w MRI głowy widoczna jest przysadka mózgowa czy należy wykonać osobny rezonans przysadki mózgowej?

W badaniu MR głowy jest widoczny zarys przysadki mózgowej. Jednak ze względu na jej niewielki rozmiar, w przypadku konkretnego podejrzenia uszkodzenia przysadki, wykonuje się badanie MR celowane na samą okolicę przysadki mózgowej. Tylko wówczas można wykryć najczęstsze, w jej obrębie spotykane, patologie - np. mikrogruczolaka przysadki o wielkości kilku mm.