Czy w ostatni dzień okresu można zajść w ciążę?

Czy w ostatni dzien podczas okresu można zajść w ciąże? Wszystko zostało obliczone i kolejne 5 dni wykazuja że na zajscie w ciaze, szansa jest niska. Mezczyzna byl po spożyciu 3,5 piw. Dodatkowe pytanie WAŻNE SZYBKIE, czy przy krzepliwości krwii można zażyć tabletkę dzień po, a jesli tak to jaką?

Renata GrzechociĹska

Jeśli miesiączki są regularne i trwają co najmniej 28 dni ryzyko zajścia w ciążę podczas okresu jest niskie. Co do pytania dodatkowego trudno się do niego odnieść. Krew ma to do siebie, że jak jest potrzeba to krzepnie. Natomiast może występować nadkrzepliwość i skłonność do zakrzepicy (chyba o to Pani chodzi), występują żylaki, choroby wątroby nie powinno się przyjmować tabletek "po"