Czy 1 dzień przed okresem jest płodny?

Okres spóźnia mi się dwa dni, ale nie współżyłam z chłopakiem, tylko miałam z nim małe zbliżenie, i nie wiem, czy mogłam zajść w ciążę, czy nie? Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie wiem, co ma Pani na myśli mówiąc "małe zbliżenie", ale jeśli nie doszło do wytrysku w pochwie albo przynajmniej do stosunku przerywanego i/lub ejakulacji w okolice przedsionka pochwy, to ryzyko ciąży jest praktycznie zerowe. Jeśli ma Pani regularne miesiączki, to okres poprzedzający krwawienie jest okresem bezwzględnej niepłodności - nie można wtedy zajść w ciążę, ponieważ jest już po owulacji. Żeby ocenić, ile czasu trwa ten okres, należałoby prowadzić obserwacje śluzu szyjkowego i temperatury oraz dokonywać obliczeń (w skróce opisałam to w odpowiedzi na inne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne). Miesiączka opóźnia się być może z powodu strachu przed niechcianą ciążą.

Pozdrawiam serdecznie!