Czy może to opóźniać okres?

Witam, Niedawno zaczęliśmy uprawiac seks z moim chłopakiem, robilismy to pare razy, z zabezpieczeniem prezerwatywy i w dodatku on konczyl pozamna. Kazda prezerwatywa byla sprawna poniewas później Sprawdzaliśmy. Spoznia mi sie okres dwa dni, wczoraj mialam raz duza ilosc bialego gestego śluzu i dlugo utrzymujacy sie ból brzucha. Strasznie sie stresuje, czy moze to opóźniać okres. Prosze o odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć inicjacja seksualna u młodych par często obarczona jest stresem związanym przede wszystkim z nieplanowaną ciążą, to w Państwa przypadku trudno podejrzewać, by to była przyczyna braku miesiączki.

Jeżeli każde zbliżenie było z prezerwatywą, a dodatkowo nie dochodziło do ejakulacji w pochwie, to ryzyko ciąży jest bliskie zeru. Natomiast przyczyn braku miesiączki może być wiele – jeśli dotychczas miesiączkowała Pani regularnie, to można domniemywać, że to silny stres spowodował opóźnienie.

O przyczynach spóźniania się miesiączki może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Jeśli jednak dodatkowo niepokoi Panią ból brzucha i duże ilości śluzu, wówczas warto rozważyć wizytę u ginekologa. O ile ból brzucha może również wskazywać na stres i towarzyszące mu dolegliwości gastryczne, o tyle śluz może nie być prawidłową wydzieloną pochwową, lecz upławami. Białe, gęste, serowate upławy najczęściej występują przy grzybicy pochwy, która często dotyka kobiety.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.