Czy w przypadku takiego wytrysku istnieje ryzyko ciąży?

Witam, czy w przypadku wytrysku bezpośrednio na zewnętrzne drogi rodne bez stosunku istnieje ryzyko ciąży? Przeciagalismy moment rozpoczęcia stosunku i nasze pieszczoty zakończyły się wytryskiem nasienia bezpośrednio w miejscu wejścia do pochwy . Ostatnia miesiączka 4 sierpień , opisana wyżej sytuacja miała miejsce 16 sierpnia , cykle 28-31 dni
KOBIETA, 30 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisywanej przez Panią sytuacji ryzyko zapłodnienia jest praktycznie zerowe. Aby można było mówić o ciąży, nasienie mężczyzny musi się dostać do komórki jajowej w ciele kobiety. Dochodzi do tego najczęściej podczas wytrysku w drogach rodnych kobiety podczas stosunku z penetracją.

W przedstawionym opisie do tego nie doszło, dlatego może być Pani spokojna.

W razie wątpliwości w tej czy przyszłych sytuacjach najlepszą metodą zbadania, czy doszło do zapłodnienia, jest wykonanie testu ciążowego.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.