Czy w tej sytuacji mogło dojść do porażenia nerwu?

Dzień dobry, Jakiś czas temu byłam u dentysty, miałam leczenie kanałowe dolnej 6. Przy 3 wizycie i podaniu znieczulenia miałam wrażenie jakby przeszło aż do dolnej jedynki. Po zejściu znieszulenia czułam odretwiałą okolice ust. Minęło już kilka tygodniu i dalej przy dotyku ust przy jedynce czuję, dużo mniejsze ale jednak, odrętwienie.. Czy mogło dojść do porażenia nerwu ?
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Przy znieczuleniu najprawdopodobniej przewodowym w tym przypadku znieczulenie podaje się bardzo blisko dużego nerwu, niekiedy dochodzi do jego podrażnienia i objawy znieczuleniu utrzymują się dłużej. Najczęściej sytuacja wraca do normy po kilku tygodniach lub miesiącach. W regeneracji mogą pomóc witaminy z grupy B. Inny temat to leczenie kanałowe. Nowoczesna endodoncja odbywa się na jednej wizycie pod mikroskopem i w koferdamie.