Czy w tej sytuacji są jakiekolwiek szanse na ciążę?

Pytanie o możliwość ciąży. 19 dnia cyklu (moje cykle są zazwyczaj 25-28 dniowe) mieliśmy kontakt nago z chłopakiem. Dotykalam jego członka i wypływał przezroczysty plyn, rozsmarowywalam go wtedy po członku. Pochylilam się potem nad chłopakiem żeby się z nim całować, podnosząc się jednak niechacy usiadlam na jego członku (prawdopodobnie waginą). Od tego momentu bardzo niepokoję się, czy w jakikolwiek sposób mogło się coś przedostać. Pytanie może wydawać się głupie, ale w tym momencie ciąża byłaby ostatnim czego bym chciała i bardzo się boję, a jak czytam to nawet przez wzajemny dotyk genitaliami, jesli pojawiła się wczesniej sperma, można spowodować ciaze. Czytam tez, ze nie mozna byc pewnym kiedy nastapila owulacja. Niestety nie notowalam czy wczesniej wystapil sluz plodny. Od następnego dnia po zdarzeniu miałam przez parę dni bialo-zolty kremowy śluz, zapychający gruba warstwa na majtkach, teraz nie mam żadnego i czekam na okres. Czy w tej sytuacji są jakiekolwiek szanse, że coś mogło się zdarzyc?
KOBIETA, 22 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisanym przez Panią przypadku szansa na ciąże jest praktycznie zerowa. Jeśli nie doszło do penetracji, wątpliwe jest, aby nasienie partnera mogło się przedostać do komórki jajowej. Proszę się nie stresować i poczekać na datę spodziewanej miesiączki. Jeśli wystąpiłoby duże opóźnienie krwawienia, zalecamy wykonanie testu ciążowego.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.