Czy w tej sytuacji wkładka jest bezpieczna?
Witam. Stwierdzono u mnie polipowaty rozrost endometrium. Ginekolog zalecił wkładkę hormonalna. Natomiast w usg piersi wyszło. Ze mam liczne torbiele. Czy w tej sytuacji wkladka jest bezpieczna?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
najlepiej by było porozmawiać na ten temat z ginekologiem.
Niektórzy specjaliści są zdania, iż lepiej jest unikać wkładki hormonalnej przy torbielach piersi, co potwierdzają słowa naszej ekspertki pod innym pytaniem:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wkladka-moze-byc-powodem-torbieli-na-piersi.
Niewielkie zmiany mogą być jednak leczone przy pomocy antykoncepcyjnych środków hormonalnych (np. tabletek antykoncepcyjnych), ponieważ mogą one doprowadzić nawet do cofnięcia się zmian. Wszystko zależy od tego jak duże są te torbiele, a takiej informacji nie posiadamy.
Odpowiedzi na inne pytania z tego zakresu znajdzie Pani poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-w-piersi-a-antykoncepcja-czy-to-sie-wyklucza,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-a-antykoncepcja-hormonalna-czy-sa-jakies-przeciwwskazania.