Czy w tym konkretnym przypadku mogę być w ciąży?

Witam, ostatni stosunek seksulany uprawiałam wczoraj a pierwszy tydzień temu. Podczas pierwszego stosunku nie doszło do wytrysku, stosuje antykoncepcję hormonalną plus prezerwatywe. Każde następne stosunki mialy to samo zabezpieczenie. Stosuje Ginoring lecz krwawienie spóźnia się jeden dzień. Podczas wczorajszego stosunku mogło wydostać się troche spermy z prezerwatywy do pochwy. Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pani przypadku ryzyko zajścia w ciążę praktycznie nie występuje, jeśli prawidłowo stosowano chociaż jedną z wymienionych metod antykoncepcji. Prawdopodobnie przyczyną przesunięcia się miesiączki jest zasugerowanie się przez Panią ostatnimi krwawieniami, które występowały przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Krwawienie, które powinno się pojawić po odstawieniu nie ma nic wspólnego z miesiączką i może wystąpić innego dnia -np. 3 dni/4 dni/2 dni od momentu rozpoczęcia przerwy w stosowaniu sytsemu Gynoring.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-niehormonalna-metody-mechaniczne-i-naturalne

https://portal.abczdrowie.pl/skutki-antykoncepcji-hormonalnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.