Czy w wieku 39. lat można poprawić widzenie i zostać zawodowym kierowcą?

Witam,Marcin sie klania,mam brak widzenia obuocznego"3d"wiem ze ta zdolnosc wyksztalca sie w oku do 6tego roku zycia,moje prawe oko widzi doskonale,lewe tylko dwa gorne rzedy tablicy olulistycznej,nie mam problemow z ocena odleglosci,pytanie brzmi czy w wieku 39lat mozna poprawic widzenie do takiego stopnia ,zeby zostac kierowca zawodowym, na co dzien prowadze samochod osobowy,przy wyprzedzaniu prawidlowo oceniam odleglosc,bez problemu gram w tenis stolowy itd,czy sa znane metody leczenia?

Witam ponownie.. Miałam pacjenta 20paroletniego z niedowidzeniem. Przepisałam mu + okulary zgodnie z wadą,którą miał. Zaleciłam ćwiczenia oczu wg. prof. K.Krzystkowej i dr H. Bryg i test Muchy dla 3 latków po 2 latach noszenia, kontroluj,ąc się co 6 m-cy, widział. Przepisy nie określają ile stopni w sek. kątowych stereopsji kierowca zawodowy ma widzieć. Testów jak Pan wie jest więcej niż 5 na rynku. Wydaje mi się , że jest Pan za stary na poprawę, ale jak się dobrze zbada, da okulary to nigdy się Pan nie dowie, jak Pan nie spróbuje. Pozdrawiam

Witam.
Niestety w przypadku braku widzenia stereoskopowego nie można zostać kierowcą zawodowym oraz nie ma można tej przypadłości leczyć.
Pozdrawiam