Czy w wieku 53 lat mogę zajść w ciążę?

Witam jęśli od roku nie mam miesiączki czy mogę zajść w ciąże?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączek może sugerować przejście w okres menopauzy. W celu potwierdzenia diagnozy należy udać się do specjalisty ginekologa, który zleci odpowiednie badania hormonalne, które będą miały na celu określenie szans na ciążę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zleci badania potwierdzające menopauzę. Sam fakt, że Pani nie miesiączkuje nie wyklucza w 100% możliwości zajścia w ciążę.