Czy w zakażeniu WZW typu B należy stosować leki?

witam serdecznie moj maz od roku ma wzw b lecz lekarz nie przepisal mu zadnych lekow nie wiem dla czego ma poranne nudnosci z krwia i krew z nosa lekarz o tym wie ale mowi ze to normalne prosze wiecej mi powiedziec na ten temat bo od tego niemieckiego lekarza nic sie nie dowiem dla mnie nie jest to normalne zeby w takiej chorobie nie brac zadnych lekow prosze o odpowiedz

Decyzję odnośnie wdrożenia terapii bądź tylko obserwacji w przypadku WZW B podejmuje specjalista, po wykonaniu badań oceniających wydolność wątroby oraz aktywnośc choroby. Proponuję udać się do specjalisty chorób zakaźnyxh-hepatologa.