Czy w związku z tym może pojawić się jakiś problem?

Dzień dobry. Wczoraj wykonano u mnie zabieg kosmetyczny polegający na przedłużeniu rzęs. Dostałam informację, iż najlepiej 48h. od zabiegu ograniczyć kontakt z wodą. Niestety nie byłam w stanie tego dopilnować, silnie pod koniec dnia moje oczy łzawiły, zabieg skończono wykonywać o 17.00. Proszę o poradę czy może to być w jakiś sposób niebezpieczne dla moich oczu? Klej mógł jeszcze dobrze nie zaschnąć. Teraz jest wszystko w porządku. Ale czy może wystąpić jakaś poważna dolegliwość-zakażenie, zapalenie, itd.?

Dzień dobry,

Po zabiegu przedłużania rzęs zaleca się między innymi unikania kontaktu z wodą czy wilgocią przez 48h jedynie dlatego żeby klej mógł dobrze związać a efekt zagęszczenia i przedłużenia rzęs mogł wówczas utrzymywać się jak najdłużej . Nie będzie to powodem jakiej kolwiek infekcji, zapalenia itp. Aplikacja rzęs może się jedynie krócej utrzymywać.

Łzawienie oczu było spowodowane obecnością oparów kleju.

Pozdrawiam serdecznie

Justyna Sobczyńska

Flawless skin