Na co wskazują te objawy wzrokowe przy chorej tarczycy?

Dzień dobry odstawiłam tabletki na tarczycę niedoczynność bo mam super wyniki i jest okej ale od jakiegoś momentu już miałam 3 ataki z oczami : Pierwszy to Calyczas płakałam miałam całe czerwone oczy łzawiły ponad parę godzin . Po tygodniu kolejny plamki miałam i też płakałam i lzawily , piekły i bolały A kolejny mniej ale oczy mnie bardzo bolały i opadały . A rano teraz wstaje i jakoś około 2 tygodnie prawie Calyczas wstaje otwieram oczy widzę na biało dzwinie co się dzieje ktoś wie co to jest ?
KOBIETA, 20 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kluczowe pytanie, to czy odstawiła Pani leki na niedoczynność tarczycy po konsultacji z endokrynologiem. Jeśli nie, to wskazany jest kontakt z lekarzem, który zadecyduje, czy dobre wyniki badań pozwalają na zrezygnowanie z dotychczasowego leczenia.

Hormony mogą mieć wpływ na wzrok, dlatego możliwe, że opisane przez Panią dolegliwości związane z oczami wynikają z odstawienia leków. Nie jest to jednak jedyna opcja. Możliwe, że problemy z oczami pojawiły się z innego powodu, dlatego po skonsultowaniu wyników badań oraz dolegliwości z endokrynologiem wskazany byłby kontakt z okulistą.

Zależność ta została opisana w jednym z naszych artykułów pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-wzroku-a-choroby-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.