Co mam zrobić z tym łzawieniem oczu od dłuższego czasu?

Witam, mój problem polega na tym, od dłuższego czasu łzawią mi oczy, od razu powiem, nie ma na to wpływu żadna alergia, wiatr ani nic tego rodzaju, potrafie z kimś rozmawiać sam na sam i automatycznie zaczyna się mój problem czyli zaczynaja mi łzawić oczy, wyglada to po prostu jakbym płakał, co jest bardzo niekomfortowe, podobna sytuacja jest u fryzjera kiedy patrzę w lustro na siebie i tak samo oczy automatycznie zaczynaja mi łzawić, nie mam żadnych problemów ani stresującego życia wiec to na pewno odpada, dlatego nie wiem co robić i do kogo się zgłosić z takim problemem Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

diagnozowaniem oraz leczeniem chorób narządu wzroku zajmuje się lekarz okulista i to do niego należy udać się w tej sprawie.

Przyczyną łzawienia może być nie tylko alergia czy reakcja na pogodę, ale również zespół suchego oka. Wówczas może pojawiać się pieczenia oka oraz uczucie obecności ciała obcego w oku. Inną przyczyną może być faktyczne ciało obce w oku, którego należałoby się jak najszybciej pozbyć. W tym celu można spróbować płukania oczu solą fizjologiczną.

Wśród innych możliwych przyczyn łzawienia oka można wyróżnić gradówkę, podwinięcie powieki, zapalenie spojówki czy nawet niewłaściwy skład łez. Oko może też reagować w ten sposób na obecność kurzu, pyłu, włosków czy suche powietrze.

Skoro problem utrzymuje się od dłuższego czasu dobrze byłoby skonsultować go z okulistą, który w razie potrzeby zaleci odpowiednie postępowanie mające na celu eliminację tej uciążliwej dolegliwości.

Więcej informacji na ten temat znajdzie Pan pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-nadmiernego-lzawienia-oczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.