Czy wazektomia jest w 100% skuteczna?

Witam mam pytanie co do wazektomi czy jest ona w 100 % skuteczna słyszałam że zdarzają się przypadki zapłodnienia po tym zabiegu na ile jest on skuteczny czy po wazektomi męża powinniśmy się jeszcze jakoś dodatkowo zabezpieczać np prezerwatywy itp. czy sam ten zabieg wystarczy z góry dodam że mamy już 2 dzieci i więcej nie zamierzamy mieć dziękujęę za odpowiedź

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli zabieg był skutecznie przeprowadzony, to szanse raczej nie istnieją, gdyż nie ma możliwości przedostania się plemników do ejakulatu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.