Jak wygląda ejakulacja po wazektomii?

Jak wyglada wytrysk mezczyzny po wazeoktomii bo z tego co wiem ciaglosc nasieniowodow zostala przerwana tzn (rurka) jakby ucieta w polowie. Jak wytrysk przedostaje sie na zewnatrz???
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Ejakulacja po wazektomii jest praktycznie identyczna jak przed zabiegiem. Znakomita więkzość objetości ejakulatu produkowana jest przez gruczoł krokowy (prostatę) i deponowana w pęcherzykach nasiennych skąd wydostaje się podczas orgazmu. Istotą i celem wazektomii jest pozbawienie mężczyzny płodności - a więc pozbawienie ejakulatu plemników - co osiąga się po około 3 miesiącach od zabiegu lub po około 30 ejakulacjach. Do tego czasu zdeponowane w pęcherzykach nasiennych żywe plemniki mogą wyć w spermie. Dla uzyskania pewności zalecane jest wykonanie badania ogólnego nasienia (na obecność plemników ) po około 3 miesiącach od zabiegu lub po około 30 ejakulacjach. Dopiero ujemny wynik tego badania pozwala na uznanie że mężczyzna nie może zapłodnić.

0

Witam, wykonuję wazektomię od ponad 4 lat.
Przedmówca wyjaśnił dokładnie na czym polega różnica - jest niedostrzegalna. Zapach, konsystencja lepkość i ew inne cechy organoleptyczne pozostają bez zmian. Jedyne co da się zauważyć gołym okiem to, to że ejakulat bez plemników jest przeźroczysty jak woda. Gdy ejakulat (wytrysk) zawiera plemniki - jest mętny.
Mętny (nieprzeźroczysty ejakulat) można też spotkać gdy w wytrysku nie ma plemników - w przypadku zakażenia. Obecności drobnoustrojów i leukocytów (komórek ropnych) powoduje zmętnienie.
Czyli: jak ejakulat jest krystalicznie przezierny - najprawdopodobniej nie zawiera on plemników lub ich stężenie jest tak małe, że zapłodnienie jest prawie nie możliwe.
Więcej informacji na temat wazektomii można znaleźć na stronie: http://wazektomia.warszawa.pl
lub
http://wazektomia.net.pl

Robert Kulik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty