Czy po wazektomii zmieni się PH spermy?

Czy jest taka szansa ze po wazeoktomii ph spermy zmieni sie będzie inne np porównywalne do ph pochwy. Ph spermy jest inne niz pochwy .Ja slyszałam ze po zabiegu ph spermy jest takie jak pochwy i dzieki temu kobieta nie jest narazona na to ze sperma zmieni mi phi moze być możliwa inf. Normalna sperma ph zasadowe . Teraz niewiem gdzie prawda.

Odczyn kwasowo-zasadowy się nie zmieni.
pH ejakulatu jest wynikiem mieszania się wydzieliny zasadowej z pęcherzyków nasiennych (pH 8-9) oraz wydzieliny kwaśnej z prostaty inaczej gruczołu krokowego (ph 4,5 -5,5). Plemniki z jąder mają odczyn obojętny i jest ich tak mało (2-5% objętości ejakulatu), że ich obecność lub brak nie wpływa na zmianę odczynu pH.
Wazektomia nie zmienia wydzielin prostaty czy pęcherzyków nasiennych.
pH ejakulatu po wazektomii pozostaje zasadowe (>7,2)
Przypuszczam jednak, że pH nie jest Pani problemem.
Domyślam się, że ma Pani jakiś dyskomfort po emisji nasienia w pochwie. Przyczyną może być np. uczulenie na nasienie męskie. Może być także wiele innych przyczyn.
Proszę opisać dolegliwości i spróbować (jeżeli to możliwe) skierować pytanie do mnie. Proszę tez użyć słowa "wazektomia" w pytaniu - jest większa szansa, że do mnie trafi.
Od lat zajmuję się ginekologią i andrologią (wykonuję wazektomię).

O wazektomii może Pni dowiedzieć się więcej na stronie:
http://wazektomia.warszawa.pl

Pozdrawiam
Robert Kulik