Czy wcześniejsze przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej ma wpływ na jej skuteczność?

Mam dziś gorszy dzień i przez pomyłkę przyjęłam tabletkę antykoncepcyjną o godzinie 19 zamiast o 22 jest to 18 tabletka. Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać czy nie? Mam jeszcze jedno pytanie czy tyrozyna ekstrakt z zielonej herbaty, gorzkiej pomarańczy, guarany, pieprzu czarnego, kofeina, substancja mikrokrystaliczna - wypełniająca i stearynian magnezu - subst. przeciwzbrylająca (są to składniki suplementu diety przyspieszającego spalanie tkanki tłuszczowej) mają jakiś wpływ na działanie moich tabletek? Bardzo proszę o odpowiedź, Marika

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli przyjęłaś tabletkę 3h wcześniej nie musisz stosować dodatkowej antykoncepcji - warto pamiętać o kolejnej tabletce o stałej porze.

Nie wszystkie suplementy diety wpływają na obniżenie skuteczności działania środków antykoncepcyjnych - warto poradzić się farmaceuty odnośnie konkretnego suplementu diety w odniesieniu do tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli jednak wystąpią u Ciebie obfite biegunki, które są wywołane czasami przez suplementy wspomagające odchudzanie wówczas skuteczność antykoncepcji doustnej może być obniżona.

Pozdrawiam!