Czy we wczesnej kile VDRL jest długo ujemny?

Mam jeszcze takie pytanie, czy we wczesnej kile VDRL, długo jest ujemny, czy też dość szybko jest na plusie? Czy po zauważonych niby objawach, jest dość duże prawdopodobieństwo że wyjdzie juz dodatni? bo zastanawiam się czy we wielu przypadkach VDRL jest ujemny a FTA FTA IgM dodatnie? jak traktowac te wyniki wtedy??
ponad rok temu

Witam serdecznie. Pierwsze objawy kiły pojawiają się około 3-4 tygodnie od zakażenia, testy nieswoiste ulegają zaś pozytywizacji po około miesiącu od infekcji. Jeśli VDRL jest ujemne, a testy FTA dodatnie świadczy to o zakażeniu gdyż testy FTA są badaniami dokładniejszymi, swoistymi w stosunku do kiły.