Zapalenie pochwy a badanie na kiłę

witam....oddawalam krew i wyszly mi wszystkie wyniki w kierunku kily dodatnie...zrobilismy ponownie badania z mezem...u mnie znowu dodatnie u meza ujemne wszystko......u ginekologa okazalo sie ze mam zapalenie pochwy...czy to moze byc przyczyna dodatniego wyniku w kierunku kily(procz meza z nikim nie bylam)??? dziekuje

Witam! Jeśli do oznaczenia użyte były testy nieswoiste - test Wassermanna (USR), VDRL i RPR) prawdopodobieństwo wyniku fałszywie dodatniego w przypadku istnienia w organizmie stanu zapalnego jest dość duże. Wynik takiego badania należy potwierdzić testem swoistym np. FTA, TPHA lub TPI.