Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyleczenie kiły penicyliną

witam czy jesli chorowalam na kile i zpstalam leczona penicylina jest szansa by moje wyniki wr byly calkowicie negatywne a nie wyniki ciagle pozytywny i wspolczynniki podwyzszone?lekarka powiedziala mi ze taki wyniki bede juz miec do konca zycia nie da sie jej jakos inaczej calkowicie wyleczyc?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Odczyn WR jest już niestosowany. Często RPR lub VDRL określa się mianem WR. W każdym razie są to tzw. odczyny nieswoiste (niekrętkowe). Po skutecznym leczeniu czasem się zdarza, że stają się one ponownie negatywne. Odczyny krętkowe (swoiste), takie jak TPHA, FTA-Abs, EIA będą niestety dodatnie do końca życia.

0

Odczynu WR już się nie stosuje. Zwyczajowo odczynem WR określa się RPR lub VDRL. Są to tzw. odczyny nieswoiste (niekrętkowe). Po skutecznym leczeniu, z czasem odczyny te mogą stać się negatywne. Niestety, ale odczyny krętkowe (swoiste), takie jak TPHA, FTA-Abs, czy EIA, zostają dodatnie do końca życia. Świadczą o przebytym zakażeniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy