Czy witamina A może być szkodliwa dla rozwoju płodu?

Witam, podejrzewam ze jestem w 3 tygodniu ciąży. Pękła nam prezerwatywa 20 dnia cyklu. Zrobiłam test 8 dni po stosunku ale wyszedł negatywny. 12 dnia miałam plamienie przez koło 3 dni było skąpe na początku brązowe później krwisto czerwone ale tez był śluz taki jak w dni płodne. Uznałam to za okres. Ale teraz czytam ze to jednak mogło być plamienie implantacyjne. Byłam w tym czasie u dermatologa poniewaz mam problemu ze skóra. Przepisała mi wit A i przez 7 dni brałam dawkę 7000 j.m a przez 3 dni 25000 j.m dodam ze brałam tylko te 10 dni akurat w czasie czy możliwe ze zaszłam w ciąże teraz oczywiście przestałam bo podejrzewam ze jednak mogę być w ciąży. Czy jeżeli moje przypuszczeni się potwierdzi to ta witamina była szkodliwa dla dziecka i mogła go uszkodzić ? Bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku może Pani oznaczyć poziom bhcg aby upewnić się czy jest Pani w ciąży. Przede wszystkim teraz należy to ustalić.