Czy podczas karmienia mogę suplementować witaminę D?

witam mam pytanie moje maleństwo od narodzin bierze kropelki devicap jedna krople . ja karmię piersią i czasami też biorę 3-4 krople devicap . ogólnie chyba suplementacja Wit d3 u kobiety karmiącej chyba nie jest przeciwskazana. jednak na ulotce devicap pisze żeby nie stosować w okresie karmienia . i teraz nie wiem czy mogę brać a suplementa nie ufam . zresztą systematyczna nie jestem i raczej stosuje devicap co jakiś czas

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Według wytycznych kobiety karmiące piersią powinny suplementować wit. D w dawce takiej jak osoby dorosłe (czyli 800-2000 j.m./dobę w okresie jesienno-zimowym lub przez cały rok w przypadku niewystarczającej produkcji przez organizm). Maksymalna dawka dobowa, której nie wolno przekraczać to 4000 j.m. Nie dotyczy to osób ze stwierdzonymi niedoborami.