Przyjmowanie witaminy D w dawce 4000 na depresję

od roku w okresie zimy mam depresje .postanowlam brac wit D .Od 2 tyg biore raz dziennie 4000 wit D czuje sie lepiej lecz boje sie czy ,to nie jest za duzo?

Właściwą dawką suplementacyjną u osób w wieku powyżej 50 lat powinno być 700–1000 jm. witaminy D na dobę. Jest to dawka stosowana w leczeniu osteoporozy. Są pojednycze doniesienia o udziale niedoborów wit D w niektórych zaburzeniach psychicznych, w tym w depresji, ale suplementacja wit D nie jest metodą o udokumentowanej skutecznosci. Polecam udac się do psychiatry.