Stosowanie tranu dla 18-latka

Nie wiem jaki wybrac tran dla 18 letniego chłopca? (Marka) preparatu albo ilosc substancji w jednej kapsułce odpowiednia dla tego wieku.Chciałabym jeden z najlepszych. Dodam że zastanawiam się nad marką Möllers dla dorosłych. Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Zgodnie z wytycznymi odnośnie suplementacji witaminy D:
3. Dorośli (>18 rż.) i osoby w wieku podeszłym (>65 rż.):
a) dawka 800–2000 IU/dobę (20,0–50,0 µg/dobę) zależnie od masy ciała w okresie od września do kwietnia lub przez cały rok, jeśli synteza skórna jest niewystarczająca
b) dawka 800–2000 IU/dobę (20,0–50,0 µg/dobę) u osób w wieku podeszłym przez cały rok, z uwagi na gorszą skuteczność wytwarzania witaminy D w skórze
c) osoby otyłe (BMI ≥30 kg/m2) powinny przyjmować przez cały rok dawkę 1600–4000 IU/dobę (40–100 µg/dobę) zależnie od stopnia otyłości.

Nie wiem do której z grup kwalifikuje się Pani syn. Możliwe, ze w ogóle nie wymaga on suplementacji witaminy D. Przy kupnie tranu powinna Pani się kierować zawartością witaminy D w porcji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski