Czy wkładka Mirena jest bezpieczna?

Mam 41 lat i chce założyć wkładkę spiralę Mirena ale mam wątpliwości? Mam problem z nadwagą i boję się czy nie będę po niej tyla. Wspomnę ze lekarz bardzo mnie namawia a więcej nie chce mieć dzieci. Czy ta wkładka jest bezpieczna? nie mogę brać tebletek bo mam problemy z refluksem I nadzerka przewodu pokarmowego. Proszę o radę Dorota

Lek. Tomasz Budlewski

Każdy rodzaj antykoncepcji niesie ze sobą jakieś objawy niepożądane, tzn oczywiście mogą się pojawić a nie muszą. Proponuję udać się do lekarza ginekologa, aby razem z nim rozważyć wszystkie za i przeciw.