Czy włosy, które wypadły przez ostatnie kilka lat jeszcze odrosną?

Mam 29 lat. Od kilku lat bardzo zrzedły mi włosy. Nigdy jakoś specjalnie tego nie zauważałam. Teraz jest ich może już 1/3 tego co miałam kiedyś. Od minimalnie dwóch lat staram się dobrze odżywiać, prowadzić aktywny tryb życia, jem suplementy na włosy. Od 4 lat brałam tabletki antykoncepcyjne, ale włosy zaczęły mi rzednąć już wcześniej. W ostatnich paru miesiącach zauważyłam, że w pewnych okresach włosy wypadają mi całymi garściami. Cztery tygodnie temu odstawiłam tabletki. Jeszcze nie zaserwowałam poprawy. Obecnie nadal wypadają, trudno mi określić czy to dużo czy mało. Wszędzie słyszy się, że na dzień może wypaść ok. 100 włosów. Martwi mnie każdy jeden utracony. Zaznaczę też, że nie mam depresji i bywało, że przechodziłam przez dużo większe stresy niż obecnie. W rodzinie najbliższej podział jest pół na pół jedni mają bardzo bujne włosy inni dużo mniej bujne. Ja jednak te parę lat temu miałam naprawdę gęste włosy. To się już staje moją obsesją. Nie potrafię już zrobić żadnej fryzury i żadnego uczesania. Czy są jakieś badania. Badałam krew i tarczycę i wszystko było ok. Czy jeszcze jakieś badania powinnam zrobić? Do jakiego specjalisty się udać? Czy włosy odrosną?

Witam serdecznie!

Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia. Prawdą jest również że prawidłowo wypadać może 100 włosów na dobę.

Włos podczas swojego wzrostu przechodzi także przez kolejne fazy. Większa ilość wypadających włosów przypada również na wiosnę i jesień.Więcej na temat wzrostu włosów znajdzie Pani między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/od-czego-zalezy-wzrost-wlosow
Proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, jeżeli wykonywane przez Paią badania są odległe w czasie wskazane jest wykonanie badań między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy.
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowyhttp://portal.abczdrowie.pl/przyspieszanie-porostu-wlosow).
Jeżeli problem nie ustąpi warto odwiedzić dermatologa.
Pozdrawiam