Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy woda niegazowana osłabia działanie antykoncepcji?

Czy popicie tabletki antykoncepcyjnej zimna woda niegazowana z lodowki oslabia jej dzialanie?
KOBIETA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie, woda w żadnej postaci nie osłabia działania antykoncepcji hormonalnej – nie ma Pani powodu do obaw. Leków, nie tylko hormonalnych, nie należy popijać sokami, zwłaszcza sokiem grejpfrutowym, bo może wpływać negatywnie na wchłanialność leku. Odsyłam do odpowiedzi naszego eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-nalezy-popijac-leki-psychotropowe.

Być może zainteresuje panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-nie-nalezy-popijac-lekow-mlekiem-wyjasniamy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy