Czy wrastające w ranę włosy trzeba usunąć?

Jestem 1.5 miesiąca po małoinwazyjnym usunięciu torbieli pilonidalnej metodą pit-picking. Występują jeszcze dolegliwości bólowe, rana chyba jeszcze nie do końca się zziarninowała. Zauważyłam 2 wyrastajace włosy w okolicy rany. Czy trzeba je usunąć? Jeśli tak to jak? Czy wyrwanie ich pensetą nie uszkodzi gdzieś rany? Maszyną nie mam jak tam potrzeć.

Dobry wieczór, wrastające włosy są jedną z przyczyn powstawania torbieli pilonidalne (włosowej) w okolicy krzyżowo-ogonowej. Należy depilować tą okolicę, szczególnie w trakcie gojenia rany po wycięciu torbieli.