Czy wścieklizną można się zarazić na odległość?

Witam, ostatnio przeczytałem artykuł na temat wścieklizny i od tego czasu bardzo się martwię. Otóż jakiś tydzien temu bylem na spacerze w krótkich spodenkach i miałem na łydce obtarcie małe ale do krwii. Wtedy przebiegł koło mnie dwa bezdomne psy. Dosłowanie pół metra ode mnie. Nie dotknęły mnie ale boję się, że mogły np. parsknąć tak, że ślina prysła na mnie i mnie zaraziła. Słyszałem ze drogą kropelkową i pyłową też można sie zarazić. Czy mam się czego obawiać ?

Piotr Pilarski

Nie ma powodu do niepokoju. Zarażenie w ten sposób jest niemożliwe.

Pozdrawiam.