Czy wybielanie zębów metodą Beyond jest wskazane dla osób z dużą nadwrażliwością?

Czy wybielanie zębów metodą Beyond jest wskazane dla osób z dużą nadwrażliwością? Czy zabieg niesie ze sobą jakieś konsekwencje?

Metoda jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie niszczy struktury zębów. Aby znacząco poprawić estetykę swojego uśmiechu wystarczy tylko jedna wizyta bowiem wykonanie profesjonalnego zabiegu wybielania w gabinecie stomatologicznym trwa około 30 – 60 minut. Efekt jest zatem natychmiastowy. Zabieg wybielający zęby powinien jednak zostać poprzedzony wcześniejszą wizytą stomatologiczną, oceniającą stan zębów i przyzębia, połączoną z wykonaniem zabiegu higienizacyjnego, polegającego np. na usunięciu nagromadzonego kamienia nazębnego lub skorygowaniu nieszczelnych wypełnień zębów. Renomowany system BEYOND, jest w stanie poprawić kolor zębów od 5 do 12 punktów w skali Vita. Jego efekty są o 30 procent lepsze niż przy skorzystaniu z innych metod wybielania.

Dzień dobry, każde wybielanie, nie ważne jaką metoda, może spowodować ból i pogłębić nadwrażliwość. Co prawda te nieprzyjemne odczucia mijają po kilku dniach. Niemniej, zaraz po wybielaniu, może to być bardzo bolesne, aczkolwiek wybielanie z umiarem i pod fachową opieką, nie jest szkodliwe.