Czy wynik badania może świadczyć o zmianach zwyrodnieniowych?

Co znaczy W głowie kosci udowej L tuż poniżej poziomu linii chrząstki wzrostowej i od strony przysrodkowej zmiana ogniskowa o wym. 17×12×10 mm hypointensywna w obrazach T1 zależnych, hiperintensywna w obrazach STIR, o niejednorodnie podwyższonym sygnale w obrazach T2 zależnych, sklerotyczna w obwodzie, brak efektu masy, brak obrzęku, szpiku w jej otoczeniu oraz patologicznych odczytów okostnowych na jej poziomie.Nie stwierdza się wzmożonej ilości płynu śrródstawowo.Chrzastki stawów zachowane? Sygnał z ligamentum teres w normie.? Sygnał mm. przywodziciela długiego, krótkiego i mięśnia zaslonowego wew. w częściach uwidocznionych w badaniu w normie.? Konfliktu z nerwem kulszowym nie uwidoczniono Wniosek zmiana ogniskowa glowy kosci udowej L- w porównaniu z nad poprzednim obraz NR w normie. Poprzednie Mr W głowie lewej kosci biodrowej zmiana o charakterze plynowym niejednorodny otoczona sklerotycznym rąbkiem Zmiany zwyrodnieniowe W postaci zaostrzenia i wyciągnięcia krawędzi oraz podchrzestnej sklerotyzacji Zmiana ogniskowa w głowie kosci udowej Od roku bardzo boli mnie biodro strona zewnętrzną i jakby w pachwinie w ciągu dnia i nocy utykam nie pomagają leki i zastrzyki typu ketonal anapran skudexa Bardzo proszę o odpowiedź czy to zwyrodnieniowe

Lek. Michał Lenard

Przyczyną Pana objawów może być zmiana rozrostowa widoczna w badaniu, a nie zwyrodnienie. Opis oraz samo badanie powinno być ocenione przez lekarza ortopedę, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!