Analiza wyniku badania USG tarczycy u pięćdziesięciolatki

Co to może być: "struktura tarczycynomoechogeniczna lekko niejednorodna, w górnej cz. PP zmiana ogniskowa izoechogenna o średnicy 3,8 mm otoczona dość wyraźnym halo".

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

normoechogeniczna: - to prawidłowy obraz USG tarczycy; lekko niejednorodna: - raczej to nie ma znaczenia klinicznego, nie budzi to podejrzeń nieprawidłowości; w górnej cz. PP zmiana ogniskowa izoechogenna o średnicy 3,8 mm otoczona dość wyraźnym halo: - to bardzo drobna zmiana guzkowa zawarta w miąższu tarczycy o gęstości równej gęstości otaczającego miąższu, typu zmiany łagodnej, o charakterze guzka koloidowego, nie wymaga dalszej diagnostyki tylko obserwacji, czyli za około rok kontrolnego USG; - wynik USG tarczycy powinien być skonsultowany z endokrynologiem jednak nie wskazuje na istotną patologię wymagającą dalszej diagnostyki ani leczenia.