Czy wynik rezonansu magnetycznego u starszej osoby może pokazać przyczynę problemów ze świadomością?

Proszę o wyjaśnienie czy wynik badania rezonansem magnetycznym osoby w wieku 74 lat może wyjaśnić problemy ze świadomością, rozumieniem pojęć, myśleniem, oceną sytuacji. MR głowy C Badanie wykonano w sekwencjach SE T1 (ax.) TSE (ax.sag.cor.),FLAIR,DWI 1000 ax oraz po podaniu środka kontrastowego w SE T1 (ax.sag.cor.) Cechy zaniku korowo-podkorowego mózgowia zwłaszcza płatów czołowych i ciemieniowych. W istocie białej okolokomorowej oraz podkorowej obszary o podwyższonym sygnale w sek.T2 zal. i FLAIR o wyglądzie zmian naczyniopochodnych degeneracyjno-demielinizacyjnych.Poza za tym innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Ciało modzelowate w niewielkim stopniu zwężone bez zmian ogniskowych. Dziękuję pozdrawiam Maria

Wskazane badanie neuropsychologiczne, dla lepszej oceny funkcji mowy, rozumienia, pamięci
" wynik badania rezonansem magnetycznym osoby w wieku 74 lat może wyjaśnić problemy ze świadomością, rozumieniem pojęć, myśleniem, oceną sytuacji. MR głowy C Badanie wykonano w sekwencjach SE T1 (ax.) TSE (ax.sag.cor.),FLAIR,DWI 1000 ax oraz po podaniu środka kontrastowego w SE T1 (ax.sag.cor.) Cechy zaniku korowo-podkorowego mózgowia zwłaszcza płatów czołowych i ciemieniowych. W istocie białej okolokomorowej oraz podkorowej obszary o podwyższonym sygnale w sek.T2 zal. i FLAIR o wyglądzie zmian naczyniopochodnych degeneracyjno-demielinizacyjnych.Poza za tym innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Ciało modzelowate w niewielkim stopniu zwężone bez zmian ogniskowych."
Opis MRI do interpretacji klinicznej
Ważny stan Pacjenta; objawy neurologiczne! do pełnej konsultacji, wywiad, badanie, kompleksowa ocena stanu zdrowia ; obciążenia chorobowe, stosowane leki...
Pozdrawiam i zapraszam